Ghetto Europe League 2020!

Piłka uliczna nabiera rozpędu! – 11 turniejów w największych miastach Europy!

Już w przyszłym roku czekać będą na Was turnieje piłki ulicznej w formacie 3na3. Turnieje organizowane będą w ramach Ghetto Football Euro League 2020. Ich uczestnicy powalczą o awans do turnieju finałowego w 11 miastach z 11 państw Europy! Otwarte turnieje uliczne piłki nożnej rozpoczną się od nadchodzącego marca i trwać będą do końca kwietnia. Zawodnicy powalczą o awans do finału w Barcelonie, Mediolanie, Dakovo, Budapeszcie, Pradze, Brukseli, Amsterdamie, Kopenhadze, Berlinie i Warszawie. Data wielkiego finału to 13.05.2020, który rozegrany zostanie w Rydze.

Głównym celem projektu jest integracja społeczna różnych środowisk poprzez sporty, oraz rozwój ruchu piłki ulicznej w Europie. Statystyki i fakty pokazują, że organizacja „gry w getcie” z powodzeniem osiągnęła ten cel w stolicy Łotwy w Rydze, dlatego chcą przekazać swoje przesłanie dalej do dziesięciu innych krajów Unii Europejskiej. W tym celu zawarte zostało porozumienie współpracy 11 organizacji europejskich sportów ulicznych m.in. Alternative Soccer.

Jeden z organizatorów projektu Anton Semeņaks podzielił się swoimi przemyśleniami: „Zawsze byliśmy przekonani i widzimy to w naszej codziennej pracy, że zwykłe i demokratyczne działania sportowe są w stanie pozytywnie zmienić nie tylko naszych uczestników, ale także mają pozytywny wpływ na rozwój negatywnego obszaru miasta. W związku z tym, w 2020 roku, razem z naszymi partnerami, w kolejnych dniach, zapraszamy na futbol uliczny. Pierwszy turniej rozpoczyna się w 21.03.2020 w Barcelonie.”

Bardzo nam miło, że zostaliśmy partnerem i współorganizatorem tego wydarzenia! Już dziś chcemy zaprosić Was na wszystkie turnieje, a w szczególności ten w Warszawie który odbędzie się 29.04.2020, którego to jesteśmy organizatorem.

Projekt połączony jest z programem Unii Europejskiej „Erasmus, Sports”

#erasmussports #streetfootball #euroleague3v3 #ghettofootball #alternativesoccer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *