„Ghetto Football Euro League 2020” odbędzie się 29.04.2020 w Warszawie!

Ghetto Football Euro League 2020”  odbędzie się 29.04.2020 w Warszawie!

Alternative Soccer oraz jedna z największych „ulicznych” organizacji piłkarskich i kultury „Ghetto Football” z Łotwy, z udziałem dziewięciu innych krajów partnerskich, organizuje pierwszą uliczną piłkarską trasę Euro Ligi. Turniej inauguracyjny odbędzie się 21 marca w Barcelonie z finałami w Rydze w dniu 13 maja. Turniej w Warszawie odbędzie się 29 kwietnia.

„Ghetto Football Euro League 2020” odbędzie się w 11 różnych krajach europejskich i będzie się składał z dziesięciu turniejów 3v3 w piłce ulicznej i jednego turnieju finałowego. Etapy „Grand Prix” rozpoczną się pod koniec marca i zakończą pod koniec kwietnia:

21 marca Barcelona, Hiszpania

28 marca Mediolan, Włochy

1 kwietnia Dakovo, Chorwacja

4 kwietnia Budapeszt, Węgry

11 kwietnia Praga, Czechy

15 kwietnia Bruksela , Belgia

18 kwietnia Amsterdam, Holandia

22 kwietnia Kopenhaga, Dania

25 kwietnia Berlin, Niemcy

29 kwietnia Warszawa, Polska

Turnieje będą organizowane w historycznych miejscach futbolu ulicznego lub w centrach miast w celu poprawy słabo rozwiniętych obszarów poprzez zwrócenie na nie uwagi publicznej. Będzie również kilka miejsc zwanych „gettowymi” obszarami miast, w których nie ma wielu wydarzeń. Głównym celem projektu jest zapewnienie wszystkim możliwości cieszenia się z wysokiej jakości piłki ulicznej, a także podróżowania do innych krajów europejskich, aby poznać ich kulturę. Statystyki i fakty pokazują, że organizacja „Ghetto Games” w Rydze, stolicy Łotwy z powodzeniem osiągnęła zjednoczenia społecznego różnych grup społecznych poprzez sport i chcieliby podzielić się swoim przesłaniem w całej Europie. Każdy partner projektu ma szansę wysłać trzy drużyny do trzech różnych krajów europejskich, co oznacza, że każdy etap „Ghetto Football Euro League 2020” będzie reprezentowany na arenie międzynarodowej. W każdym turnieju zespoły będą zbierać punkty rankingowe. Ponadto, gry odbędą się bez sędziów, co wiąże się z hasłem „Gra bez sędziów, życie bez sędziów”.

Super finał Euro Ligi odbędzie się 13 maja w Rydze, wraz z otwarciem 12 sezonu Ghetto Games, w którym 24 najlepsze europejskie drużyny Street Football mężczyzn i 12 drużyn kobiecych będą walczyć o zwycięstwo w całej lidze. Drużyny męskie kwalifikują się do finału według następującej zasady: dziesięć zwycięskich drużyn z każdego etapu „Grand Prix”,  oraz 12 najlepszych drużyn według rankingu i dwie drużyny łotewskie, które otrzymały „dziką kartę”. Według ustaleń organizacji każdego kraju, do wzięcia udziału w turnieju zaproszeni są zawodnicy w wieku 16+. Wkrótce dostępnych będzie więcej informacji, które pojawią się na stronach organizatorów.

„Ghetto Football Euro League 2020” jest organizowane przez stowarzyszenia „STREETBASKET” (Łotwa), „Street Football x Barcelona” (Hiszpania), „DaMove” (Włochy), „Cageball Szövetség” (Węgry) , Światowe Stowarzyszenie Freestyle Football (WFFA) (Czechy), „Street Heroes / M10” (Belgia), „Streetkings eu” (Holandia), „Pannahouse” (Dania), „Panna Match BLN” (Niemcy), „Alternative Soccer ”(Polska)

Projekt jest współfinansowany ze wsparcia finansowego programu Unii Europejskiej„ Erasmus +: Sport ”(numer umowy: 613248-EPP-1-2019-1-LV-SPO-SNCESE). Za treść projektu odpowiadają jego autorzy i podlegają oficjalnej opinii Agencji Wykonawczej Komisji Europejskiej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego. Więcej informacji: Antons Semenaks: semenaks @ gmail com ‚Ghetto Football Euro League 2020’ główny organizator.

 

#erasmussports #streetfootball #euroleague3v3 #ghettofootball #alternativesoccer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *