Ruszyła rejestracja dla pierwszego etapu ”Ghetto Football” Ligi Europy w Barcelonie.

21 lutego, otwarto rejestrację na pierwszy turniej ulicznej ligi piłkarskiej Euro League w Barcelonie, który odbędzie się 21 marca. Liga jest organizowana przez jedną z największych organizacji sportów i kultury ulicznej w Europie – ”Ghetto Football” przy współpracy z dziesięcioma innymi krajami partnerskimi. Rejestracja na wszystkie europejskie turnieje „Grand Prix” zostanie otwarta na miesiąc przed każdym turniejem i zamknie się na 24 godziny przed rozpoczęciem. Rejestracja do turnieju odbywa się na ghettofootball.com .
Głównym celem projektu jest integracja różnych grup społecznych poprzez sport, oraz poprzez stworzenie ruchu ulicznej piłki nożnej w Europie. W założeniu turnieje odbędą się w nie tak dobrze utrzymanych obszarach europejskich miast lub dzielnic „getta”.

Pierwszy w historii zorganizowany street football Tour Euro League ”Ghetto Football: Euro League 2020′ odbędzie się w 11 różnych krajach i będzie składać się z dziesięciu 3v3 'Grand Prix” etapów turniejowych i jeden super finał. Tour rozpocznie się 21 marca i zakończy 13 maja. Pierwszy etap rozegrany zostanie w Barcelonie we współpracy z ”Street Football x Barcelona” i rozpocznie historyczny turniej kultury ulicznej i piłki nożnej.
Turniej w Katalonii, podobnie jak dziesięć innych, będzie reprezentowany na arenie międzynarodowej. Drużyny z pięciu różnych krajów, które się już zarejestrowały: ”Streetkings eu” z Holandii, ”Panna Match BLN” z Niemiec, ”Pannahouse” z Danii, ”TGK” z Łotwy i, oczywiście, kilka zespołów z Hiszpanii. ”Ghetto Football” zaprasza do udziału wszystkich. Różne narodowości sprawią, że turniej będzie szczególnie ekscytujący. Będzie to również okazja zobaczenia kilku znanych piłkarzy ulicznych w akcji.

”Czytałem o turnieju w getcie nie tak dawno temu i moje pierwsze wrażenie brzmiało: Ku*wa, to jest świetne! Przeznaczenie jest dość szalone i zaledwie kilka miesięcy po tym, jak nasz zespół grał przeciwko Łotwie we Włoszech. Zaprzyjaźniliśmy się od tego czasu, ale szczerze mówiąc nigdy bym sobie nie wyobrażał, że nawet rok po tym, budujemy razem największe wydarzenie Street Football’u, które kiedykolwiek miało miejsce na świecie! Jestem zdumiony, jak piłka uliczna może jednocząc ludzi z wielu krajów. Czuje się bardzo zaszczycony, aby reprezentować Hiszpanię w tym wielkim projekcie. Barcelona: Pierwszy przystanek! Przyjdźcie tu wszyscy!” Mówi Gabriel Valarezo, lider ruchu „Street Football x Barcelona”

Każdy z krajów uczestniczących ma możliwość wysłania trzech drużyn do trzech różnych europejskich turniejów, tak aby każda faza Ghetto Football Euro League 2020 była reprezentowana na arenie międzynarodowej Drużyny będą gromadzić punkty rankingowe w każdym turnieju. Ponadto mecze odbędą się bez sędziów, więc hasłem turnieju jest „Gra bez sędziów, życie bez sędziów”.

Superfinał Ligi Europy odbędzie się 13 maja w Rydze.
Męskie drużyny do finałów kwalifikują się według następującej zasady: dziesięciu zwycięzców etapu ”Grand Prix” + 12 najlepszych drużyn rankingowych i dwie drużyny z Łotwy. Kobiece drużyny są wybierane według uznania organizacji każdego kraju.

Możesz przeczytać więcej o warunkach na stronie głównej ghettofootball com, dokładniej:

Nie tylko strona internetowa, ale także nasze serwisy społecznościowe Instagram i Facebook @ghettofootball @alternativesoccer mogą być wykorzystywane do uzyskania informacji i bycia na bieżąco. Zapisy do kolejnego turnieju 'Grand Prix” rozpoczną się 28 lutego.

Etapy odbędą się:
28 marca Milan, Włochy
1 kwietnia Dakovo, Chorwacja
4 kwietnia Budapeszt, Węgry
11 kwietnia Praga, Czechy
15 kwietnia Bruksela, Belgia
18 kwietnia Amsterdam, Holandia
22 kwietnia, Kopenhaga, Dania
25 kwietnia Berlin, Niemcy
29 kwietnia Warszawa

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych programu Unii Europejskiej „Erasmus+: Sport” (numer umowy: 613248-PPE-1-2019-1-LV-SPO-SNCESE).
Za treść projektu odpowiadają jego autorzy i podlegają oficjalnej opinii Europejskiej Agencji Wykonawczej Ds.
Aby uzyskać więcej informacji:
Instagram i Facebook – @Ghettofootball i @AlternativeSoccer ', lub strona: www.ghettofootball.com ;

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *