SUKCES!

Sukces, bo tak trzeba nazwać zakończenie wieloletnich staraniań i pracę wielu osób, w tym naszych nad powstaniem nowego skweru sportów miejskich w Warszawie. Dla nas to wyjątkowa wiadomość z kilku powodów. Kluczowym aspektem tego projektu jest budowa trzech boisk do ulicznej odmiany piłki nożnej – Panna Football w samym centrum Warszawy.

Projekt, który rozpoczął się już 2010 roku przeszedł przez wiele zmian. Także tych, gdzie właściwie miał on powstać. Dziś w 2019 roku, wiemy już na pewno, na 100 procent, że będzie to plac pod Pałacem Kultury i Nauki. Dokładnie w miejscu skweru na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej.

Zarząd Zieleni m.st. Warszawy Zieleń Warszawska podpisał umowę z firmą Palmett na budowę Skweru w parku Świętokrzyskim. Budowa ma ruszyć w przeciągu 2 tygodni.

Dla wszystkich pasjonatów sportu Panna to świetna wiadomość. Boiska w takim miejscu podniosą rozpoznawalność dyscypliny, ale również dadzą dużą możliwości rozwoju, zarówno zawodnikom jak i organizacjom takim jak nasza. 

„Miejsce ma naprawdę spektakularny widok na PKiN i pozostałe wieżowce i mamy nadzieję, że będzie tam się świetnie spędzać czas. Jeśli zadziała, skwer w parku Świętokrzyskim może pokazać, że warto budować miejsca rekreacji dla wielu pokoleń w pobliżu węzłów transportu publicznego i myśleć o przestrzeniach aktywności nie tylko pod kątem funkcji, ale też estetyki. Liczymy też na to, że projekt będzie impulsem do dalszego rozwoju przestrzeni publicznych w otoczeniu PKiN przy wsparciu różnego rodzaju aktywności mieszkańców w każdym wieku.” M.in. taką notkę możemy znaleźć na stronie Skwerów Miejskich z Warszawy.

Teraz trochę o nas w tym projekcie. Od początku byliśmy pomysłodawcami budowy boisk w skwerze. Najpierw opowiadaliśmy o naszej społeczności i tym co może nas czekać w przyszłości. Z czasem, gdy organizatorzy przedsięwzięcia zaczęli widzieć w naszym sporcie potencjał, przeszliśmy do konsultacji na temat konstrukcji boisk i ich ilości. Dzięki tej pracy, ostateczny projekt skweru zakłada 3 okrągłe areny. Jesteśmy mega szczęśliwi z zaufania i chęci wsparcia jakie zostały nas powierzone. Liczymy, że nasza praca da zainteresowanym osobom masę satysfakcji i radości. Budowa potrwa ok 4 miesięcy! Widzimy się na miejscu!

AS.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *